ضرورت استفاده از نرم افزار های حسابداری  ، نرم افزار حسابداری شرکتی کلیه امور شرکت عبارت است از خرید ، فروش ، خزانه ، حقوق و دستمزد را کنترل و مدیریت می کند . در سال ‌های گذشته به کارگیری خدمات حسابداری در شرکت ها بیشتر شده است .

از روش های جدید حسابداری در شرکت‌های تولیدی‌ ، خدماتی ، صنعتی و پیمانکاری استفاده می شود . این دلیل سبب ایجاد مشکل در حوزه ی بازرگانی و اقتصاد شده است . با ارائه‌ ی اطلاعات و به کارگیری از روش‌ های جدید تغییرات چشم گیری در شرکت‌های بازرگانی درست شده است . با بیشتر شدن سازمان ها و توسعه حجم مبادلات ، روش های سنتی جوابگوی نیاز کنترل منابع مالی شرکت نمی باشند . در آخر کامپیوتر نقش خیلی مهمی در فرایندهای کنترل مالی را دارا است . به نرم افزارهایی که سبب تسهیل امور حسابداران در شرکت ها می شوند ، نرم افزارهای حسابداری شرکتی می گویند . در ادامه قصد داریم درباره ضرورت استفاده از نرم افزارهای حسابداری شرکتی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم .

 

چرا بهتر است از برنامه حسابداری شرکتی استفاده کنیم ؟


نرم افزار حسابداری شرکتی با نرم افزارهای حسابداری در فروشگاه ها و رستوران ها گوناگون است . حسابداری شرکتی یکی از بهترین شاخه های حسابداری است که به مطالب حسابداری در شرکت ها می پردازد . گرفتن صورت گردش وجوه ، تحلیل نتیجه های مالی و حسابداری عملیات از وظیفه های برنامه حسابداری شرکتی می باشد . همانند : حقوق کارمندان ، آماده سازی ترازنامه و حسابرسی زیرمجموعه برنامه حسابداری شرکتی می باشند . نرم افزار حسابداری شرکتی به مدیران کمک می کند کار خود را با دقت و سرعت بالا انجام دهند . گزارش های دائمی و کامل این نرم افزارها سبب مدیریت بهتر شرکت می شود . اصل سیستم ‌های مدیریت مالی کاملاً مشخص است . این نرم افزارها دید بهتری از هزینه ها را فراهم می کنند . این موضوع نتایج مثبتی در تصمیم گیری های مالی دارد . نرم افزار حسابداری شرکتی نیز می تواند گزارش‌های مختلفی برای خلاصه سازی اطلاعات تولید کند .

نرم افزار حسابداری شرکتی
تفاوت های نرم افزارهای حسابداری شرکتی
امروزه نرم افزارهای حسابداری شرکتی متنوعی در بازار وجود دارد . هر یک دارای قابلیت‌ های متنوعی برای کسب و کارهای مختلف هستند . امکانات مختلف و قیمت‌های متفاوت ، انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب را برای مشتریان سخت کرده است . با تمام این تفاوت‌ها نرم‌افزارهای حسابداری شرکتی روی پنج ماژول زیر تولید می‌شوند .

دفترکل
حساب‌های دریافتی
حساب‌های قابل پرداخت
حقوق و دستمزد
گزارش گیری
اغلب نرم افزارهای حسابداری شرکتی دارای گزینه هایی برای دسترسی به موارد بالا هستند . بنابراین می توانند به صورت جامع و عالی کارهای حسابداری شرکت ها را انجام دهند . به همین خاطر حسابداری در شرکت ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .