نحوه محاسبه مانده مرخصی

مانده مرخصی به مرخصی‌های استحقاقی استفاده نشده‌ در طول یک سال گفته می‌شود. امکان دریافت مبلغ مرخصی یا انتقال مرخصی به سال بعد نیز وجود دارد و طبق قانون کار، مانده مرخصی‌ها به سنوات سال بعد انتقال پیدا خواهد کرد.

ادامه مطلب نحوه محاسبه مانده مرخصی

مالیات حقوق و دستمزد چیست؟

همه کارمندان و کارگران در روزهای پایانی ماه منتظر پیامک واریز حقوق به حساب هستند. در واقع همین درآمد و حقوق ماهیانه دلیل اصلی برای انتخاب حرفه و شغل و شروع به‌کار کردن تحت عنوان کارگر یا کارفرما است.

ادامه مطلب مالیات حقوق و دستمزد چیست؟

سواد مالی چیست؟

یکی از دغدغه‌های همیشگی خانواده‌ها، بعد مالی زندگی و مسائل مربوط به آن است. پول مهره اصلی برای گذران زندگی شده‌ است و می‌توان گفت بسیاری از افراد با درآمدهای بالا همچنان درگیر مسائل مالی هستند و هنوز به آن رفاهی که با این سطح از درآمد نرسیده‌اند.

ادامه مطلب سواد مالی چیست؟

کدینگ حسابداری

کدینگ و نرم افزار حسابداری در روال حسابداری از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است تا جایی که یکی از ارکان اصلی نظم در حسابداری را می توان به ساختار کدینگ حسابداری مربوط کرد.

ادامه مطلب کدینگ حسابداری

حسابداری ابری و سنتی

دسترسی از راه دور می‌توند همانقدر که یک ویژگی مثبت قلمداد شود و هم یک ویژگی منفی نیز باشد. برخی از مشاغل دسترسی امن به شبکه و کنترل دقیق داده‌های حسابداری را در اولویت کار خود قرار می‌دهند.

ادامه مطلب حسابداری ابری و سنتی